Proje Kurucusu / Genel Koordinatörü

Av. Filiz SARAÇ

Özgeçmiş

1988 tarihinde Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.
Kamu Hukuku dalında yüksek lisans yaptı.

1996-1998 döneminde İstanbul Barosu Yönetim Kurulu üyesi,

2002-2004 döneminde İstanbul Barosu Genel Sekreteri,

2004-2006 döneminde İstanbul Barosu Başkan Vekili,

Halen Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyesidir.

2003-2009 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde "Avukatlık Hukuku ve Meslek Kuralları" ile uygulamalı hukuk derslerinde misafir öğretim görevlisi olarak çalıştı.

İstanbul Barosu Staj Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu üyeliği, SEM kurgusal dava bölüm koordinatörlüğü, eğiticinin eğiticisi ve Türkiye Barolar Birliği Eğitim Danışma Kurulu üyesi olarak görev almıştır.

"Ceza Hukukunda Bina Çökmeleri", "Deprem Hukuku" (ortak yazarlı), Stajyer Avukat'ın Hak ve Yükümlülükleri (ortak yazarlı) kitapları, mesleki dergi ve gazetelerde yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır. Çeşitli panel, seminer ve derslerde eğitmen ve konuşmacı olarak yer almıştır.

2010 yılında 2011- 16810 sayı ile T.C. Türk Patent Enstitüsü'nde Marka Tescil Belgesi ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü nezdinde IEE/11120 no lu İlim ve Edebiyat eserlerine ilişkin kayıt-tescil belgesi ile marka ve fikri hakları koruma altında olan "Hukuk Okur Yazarlığı" projesini kurdu. Hukukun temel haklarının halka anlatılması hedeflenen projeyi meslektaşları ile hayata geçirdi.